      Model: 5006-48BK LED Z-Lite
      Product Width: 4.75"
      Product Length: 3.75"
      Product Height: 48.0"
      Backplate Dimensions: 10"L x 4.75"W
      Total Bulbs: 4 (not included)
      Bulb: 4 x 12W - LED-Integrated
      Bulb Watt: 12W
      Dimmable: Yes
      Product Weight: 5lbs
      Reason to Buy from Us:
      1. No surprises or hidden fees.
      2. Safe payments via PayPal.
      3. 30 Day Money Back Guarantee.
      4. Real helpful humans on our support helpdesk!
      5. Tracking number for every order
      -65%
      Stylet 5006-48 Outdoor Wall Sconce 3.75 x" x 4.75" x 48" Sand Black Aluminum White Acrylic Dimmable 12W 4 LED-Integrated Line Voltage 120V for Porch, Patio, Garage, Garden, Exterior Lighting
      Product Information
      Shipping & Returns
      Description
      Our lighting fixtures are dimmable when compatible dimmer switch and dimmable bulbs connected.
          Product Overview:
          Model: 5006-48BK LED Z-Lite
          Product Width: 4.75"
          Product Length: 3.75"
          Product Height: 48.0"
          Total Bulbs: 4 (not included)
          Bulb: 4 x 12W - LED-Integrated
          Bulb Watt: 12W
          Dimmable: Yes
          Product Weight: 5lbs
          Reason to Buy from Us:
          2. Safe payments via PayPal.
          You may also like
          -65%NEW
          Thumbnail 1Thumbnail 2
          LED Wall Sconce Light 3CCT Selectable 3000K/4000K/5000K Integrated LED 3 Watts Selectable 12W/14W/16W Line Voltage 120V-277V AC IP66 Waterproof
          NEW
          Thumbnail 1Thumbnail 2
          Mini Wall Pack LED Light 5CCT Selectable 15.8W 1600LM Line Voltage 120V AC IP65 Waterproof
          -65%NEW
          CPLA06 Outdoor Aluminum Wall Mounted Lantern Pendant Light for Garage Porch Patio E26 Socket Line Voltage 120V AC IP65 Waterproof
          NEW
          SCH01 2-Pack LED Long Linear Modern Outdoor Wall Sconce Light 1600LM Dimmable 3CCT 3000K/4000K/5000K Iron and Acrylic Integrated LED 28W Line Voltage 120V AC IP65 Waterproof Package for Front Door, Porch, Patio, Garage
          -65%NEW
          Laurent Outdoor Wall Sconce Light 1 E26 Medium Base Light Bulb Socket Outdoor Marine Grade Aluminum and Glass 9" x 8" x 12.5" Black with White Opal Finish 120V for Garden, Interior, Exterior, Garage and Patio 597M-BK
          SCH04 2-Pack 13" Linear LED Modern Outdoor Wall Sconce Light Dimmable 12W 3000K Warm White Iron and Acrylic Integrated LED Line Voltage 120V AC IP65 Waterproof Package for Front Door, Porch, Patio, Garage
          -65%NEW
          SCH06 U-Shaped Linear LED Modern Outdoor Wall Sconce Light Tunable 3000K-6000K Aluminum and Acrylic Integrated LED Line Voltage 120V AC IP65 Waterproof for Front Door, Porch, Patio, Garage
          -65%NEW
          SCH05 22" and 28" Linear LED Modern Outdoor Up and Down Wall Sconce Light Dimmable 3000K Warm White Metal and Acrylic Integrated LED Line Voltage 120V AC IP65 Waterproof for Front Door, Porch, Patio, Garage
          -65%NEW
          SCH07 Linear LED Up and Down Modern Outdoor Wall Sconce Light 3000K Warm White Aluminum and Frosted Glass Integrated LED Line Voltage 120V AC IP65 Waterproof for Front Door, Porch, Patio, Garage
          SCH03 2-Pack LED Rectangular Modern Outdoor Wall Sconce Light 1600LM Dimmable 3CCT 3000K/4000K/5000K Iron and Acrylic Integrated LED 28W Line Voltage 120V AC IP65 Waterproof Package for Front Door, Porch, Patio, Garage
          -65%NEW
          SCH02 2-Pack LED Long Oval Modern Outdoor Wall Sconce Light 1600LM Dimmable 3CCT 3000K/4000K/5000K Iron and Acrylic Integrated LED 28W Line Voltage 120V AC IP65 Waterproof Package for Front Door, Porch, Patio, Garage
          Portland 531S Outdoor Wall Sconce 7.12" x 6" x 10.25" Black Aluminum Clear Beveled Glass Line Voltage Medium 120V 1 E26 Base Socket for Porch, Patio, Garage, Garden, Exterior Lighting