Product image 1
1 / 9
Discover the HL12B04 Premium Brass Hardscape Light, perfect for enhancing your outdoor spaces. It also works wonderfully as a 12v outdoor wall light, providing efficient illumination for your exterior walls.This 12-inch light offers a 4W output with 400 lumens and RGB + warm white 2700K color temperature. Built with solid brass and stainless steel, it features fully encapsulated LEDs and a driver, serviceable parts, and two types of mounting brackets. IP65 rated for water resistance and ETL-compliant. Available in a light bronze finish. Order now for durable and elegant outdoor lighting!
Specs & Features:
  • Wattage: 4W
  • Lumen Output: 400 lm
  • Color Temperature: RGBW (2700K)
  • Voltage: 9-17V
  • CRI: 85+
  • Length: 12"
  • Construction: Brass and stainless steel
  • Finish: Light Bronze
  • Mounting Brackets: Two types
  • LEDs and Driver: Fully encapsulated
  • Water Resistance: IP65
  • Compliance: ETL compliant
All low-voltage outdoor lights must be installed with a 12V Low Voltage Transformer and connections between lights must be secured using Grease Filled Wire Nuts (WN12) waterproof connectors.
Reason to Buy from Us:
  1. No surprises or hidden fees.
  2. Safe payments via PayPal.
  3. 30 Day Money Back Guarantee.
  4. Real helpful humans on our support help desk!
  5. Tracking number for every order
Select Package
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Specs & Features:
  • Wattage: 4W
  • Lumen Output: 400 lm
  • Voltage: 9-17V
  • CRI: 85+
  • Length: 12"
  • Finish: Light Bronze
  • Mounting Brackets: Two types
  • Water Resistance: IP65
  • Compliance: ETL compliant